Menüü

KKK

Korduma kippuvate küsimuste alt leiad kiired vastused enim levinud küsimustele, et aidata teil kiiresti ja mugavalt leida vajalikku teavet.

Kust ma saan vaadata sõiduplaane?

Kõige ajakohasemad linna- ja maakonnaliinide sõiduplaanid on väljas Maanteeameti infoportaalis www.peatus.ee. T-Pileti keskkonnas olevate sõiduplaanide õigsuse eest Go Bus ei vastuta.

Millisele telefonile saan helistada liinireise puudutavate küsimuste korral?

Go Busi teenindavate linna-, maakonna- ja kaugliinide kohta saate teavet ööpäevaringselt Go Busi infoliini telefonil 640 4000. Infopäringuid saab saata ka Go Busi klienditoe e-mailile klienditugi@gobus.ee, kus neile vastatakse 14 päeva jooksul.

Kas Go Busi kaugliinide sõidupileteid saab interneti teel ette ära osta?

Jah, saab. Selleks on mitu võimalust, mis on täpsemalt välja toodud veoeeskirja alajaotuses ” Piletimüük”.

Go Busi kodulehe alajaotusest “Kaugliinid” saab sõidupiletid osta meie hea partneri Flixbusi piletimüügiplatvormi kaudu ning kasvõi kuni Varssavini välja.

Kuidas saab maakonnaliinide avalike liinide busse tellida nõudepeatusesse ning kuidas tellida ratastooliga sisenemiseks kohandatud bussi?

Helistades Go Busi infoliinile +372 640 4000 saab avalikel bussiliinidel tellida:

  • bussi nõudepeatusesse – tellimus tuleb esitada hiljemalt eelmise päeva kella 20:00-ks;
  • ratastooliga sisenemiseks kohandatud bussi – tellimus tuleb esitada vähemalt 48 tundi enne bussi väljumisaega.

Saaremaal võetakse Sõrve-suunalise nõudetranspordi tellimusi vastu telefonil 631 0263 (E-P 8:00-19:00) ning tellimus tuleb teha hiljemalt pool tundi enne bussi väljumist Kuressaarest. Lähem info SIIT.

Kas bussi võib siseneda kohvitopsi või mõne muu joogiga?

Bussi pole lubatud kaasa võtta lahtisi jooke, kaasa arvatud kaanega suletud, kuid kõrre- või joogiavaga joogitopse, kaasreisijate ja bussi salongi puhtuse huvides.

Karastusjookide tarbimine on bussides reguleeritud Ühistranspordiseaduse pg 72-ga, mille lõige 3 ütleb, et bussi salongis ning pagasiruumis ei ole lubatud vedada keelatud pagasit ega käsipagasit, mis võib ohustada teiste ühissõidukis sõitvate isikute tervist või vara ning määrida või muul viisil kahjustada ühissõidukit. Keelatud pagas on eelkõige radioaktiivsed, lõhke-, mürk-, sööbe-, tuleohtlikud, lehkavad ja määrivad ained ning nõuetekohase pakendita ained ja asjad.

Kas ja millistel Go Busi liinidel on võimalik sõita ühiskaardiga?

Ühiskaardiga saab sõita sularahata ning soodushinnaga kõikides Go Busi Go Busi maakonna- ja kaugliinide bussides. Sealjuures saab ühiskaardile kantud rahaga osta pileteid Go Busi kaugliinidele -5% soodsamalt nii bussijuhilt kui internetist ja selleks ei pea ühiskaart olema isegi isikustatud.

Tasuta liinidel sõitmiseks on kohustuslik omada ühiskaarti selleks, et oma sõit bussijuhi juures pärast sõidu sihtkoha nimetamist valideerida.

Maksevahendina toimivad kõik Eestis kasutusel olevad elektroonilised kontaktivabad Ühiskaardid.

Bussiga sõitma minnes tasub siiski kaasa võtta pisut sularaha, sest juhul kui ühiskaart või kassaterminal bussis ei tööta, on reisija kohustatud ostma sõidupileti bussijuhilt sularaha eest.

Kogu info ühiskaardi ostmise,  raha laadimise ja isikustamise kohta leiate siit: pilet.ee.

Kas ja mis tingimustel saab koeraga Go Busi bussides sõita? Kas koerale tuleb osta pilet?

Koertega saab Go Busi bussides reisida. Koerad peavad olema lühikese rihma ja suukorviga. Lubatud ei ole vedada haigeid, kaasreisijate elu või tervist ohustavaid väikeloomi. Bussireisija tohib kaasa võtta ühe lemmiku juhul, kui loom ja tema puur on puhtad. Reisija vastutab, et lemmikloom ei häiri kaasreisijaid ega tekita muul moel kahju. Lemmiklooma viibimine reisijatele mõeldud bussiistmel on rangelt keelatud. Välja arvatud erandjuhtudel ja bussijuhi nõusolekul viisil, mis tagab istme puhtuse ja säilimise täielikult. Lemmiklooma ja tema poolt tehtava kahju eest vastutab väikelooma vedav reisija.

Sülekoerad ja nägemispuudega reisija juhtkoerad saavad sõita tausta, teistele tuleb osta täispilet.

Kuidas ja kas saab Go Busi bussides vedada jalgrattaid?

Linna-, valla- ja maakonnaliinil on sõitjal õigus ühissõiduki salongis tasuta vedada käsipagasit, mille ühiku mõõtmete summa (kõrgus + laius + sügavus) ei ületa 200 cm ja kogukaal 40 kg, samuti ümbrises suuski, kokkupandud ja ümbrises jalgrattaid, kelke, lapsevankreid ja -kärusid, muusikariistu, ümbrises tulirelvi, puurides või kastides väikeloomi ja linde. Need ei tohi takistada sõitjate sisenemist, väljumist ja liikumist ühissõiduki salongis.

Kaugliinil on sõitjal õigus tasuta vedada ühissõiduki salongis käsipagasit, mille ühiku mõõtmete summa (kõrgus + laius + sügavus) ei ületa 150 cm ja kogukaal 30 kg, samuti ümbrises tulirelvi, selleks kohaldatud puurides või kastides või muul viisil väikeloomi ja linde, tagades, et see ei häiriks ühissõidukijuhti ja kaassõitjaid.

Ühissõiduki pagasiruumis võib vedada pagasit, mille ühiku mõõtmete summa (kõrgus + laius + sügavus) ei ületa 150 cm ja kogukaal 30 kg, samuti ümbrises suuski ning kokkupandud ja ümbrises jalgrattaid.

Käsipagas ei tohi segada teisi reisijaid ega rikkuda nende riideid ja ühissõiduki sisemust.

Kas kaugliinidele saab tellida invatõstukiga bussi?

Kommertsliinidel me paraku invatõstuki teenust pakkuda ei saa, kuna antud bussid pole vastava seadeldisega varustatud.

Kas kaugliinibussides saab osta vett?

Sõiduvesi on saadaval kõigis Go Busi kaugliinibussides. Osta saab bussijuhi käest ning saadaval on nii gaasiga kui gaasita variant.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.